dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksocial
doi
doi

Sorø får faste læger på plejecentre

KORT NYT
5. OKT 2021 15.35

SORØ: Plejecenterbeboerne i Sorø Kommune kan i fremtiden få en fast læge, som er tilknyttet plejecentret, hvor de bor. Kommunen sørger nemlig for praktiserende læger til alle kommunens plejecentre.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Sundheds artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Sundheds artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Sundhed

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dk-sundhed.dk/artikel/soroe-faar-faste-laeger-paa-plejecentre

GDPR