RANDERS: Borgmester i Randers Torben Hansen (S) er gået i selvisolation, da han har fået corona, skriver han i et facebook-opslag mandag aften.
"Jeg har det efter omstændighederne godt - men er lige på nedsat kraft nogle dage", lyder det i opslaget, hvor han også skriver, at han både er vaccineret og jævnligt bliver testet.
"Så sent som lørdag aften var testen negativ, ligesom der ikke var symptomer - så det er bare et eksempel på, hvor hurtig denne virus er", skriver han.
sfe
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Sundheds artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Sundheds artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Sundhed
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.